wyszukiwarka

Loading

< Perkoz
tytuł płyty: Perkoz
Wydawca: Magic Records
Data premiery: 2005-11-28
Numer katalogowy
CD 987 606 8

1. 8 Rano
2. Pani Z TV
3. "6/12"
4. Zawsze Chciała Szybko Żyć
5. Nas Nie Znajd±
6. Ćma
7. Zmienny Pr±d
8. Wiesz Że Chcę (słowa Muniek)
9. Minimal (słowa Muniek)
10. That's Right
11. Wróc Do Domu

Jacek Perkowski PERKOZ to kolejny, po Sidneyu Polaku, członek grupy T-Love, który rozpoczyna solow± karierę.

PERKOZ to niezwykle utalentowany muzyk i kompozytor. Muzyczn± karierę rozpoczynał w zespole Madame, następnie zwi±zany był z grupami Azyl P oraz De Mono. Wraz z Markiem Ko¶cikiewiczem skomponował największy przebój tego zespołu „Kochać Inaczej”. Podczas współpracy z zespołem Kobranocka, Perkoz skomponował również kultow± piosenkę tej grupy „Kocham Cię Jak Irlandię”. Grał również w zespole Kayah; jest autorem jej pierwszego przeboju – „Córeczko”.

Od 1992 roku Perkoz jest zwi±zany z zespołem T-Love. Jest współtwórc± wielu przebojów tej grupy, m.in. „I Love You”, „Stokrotka”, „Jazda”.

W teledysku do pierwszego solowego singla PERKOZA, reżyserowanym przez Anię Maliszewsk±, wzięły udział gwiazdy zaprzyjaĽnione z Jackiem Perkowskim od lat: Joanna Brodzik, Paweł Wilczak, Muniek Staszczyk i Bartłomiej Topa. Teledysk, jak i sam utwór, można już zobaczyć i usłyszeć.

Twórczyni teledysku, Ania Maliszewska, to niezwykle utalentowana i utytułowana reżyserka. Najważniejsze, zdobyte przez ni± nagrody to: Yachy za najlepszy scenariusz za: „Acidland” Myslovitz (2002) i „Nie Wierzę w Nic” Reni Jusis (2003); Fryderyk za „Sutra” Sistars (2004); Grand Prix na Yach Film Festiwalu za „Ostatni Raz” Raz Dwa Trzy (2004) i wiele innych.