wyszukiwarka

Loading

tytuł: OLD IS GOLD  
premiera: 16.10.2012  
wydawca: EMI Music  Singiel - Poeci umierają
Dwupłytowe wydawnictwo zawiera 22 kawałki, napisane przez zespół w ostatnich czterech latach (2008-1012).
"Old Is Gold" to próba pokazania słuchaczom Ÿródeł rock'n'rolla.
Jak mówi Muniek "jesteśmy starą, zakurzoną kapelą i chcemy pokazać dzieciakom, gdzie tkwią korzenie".
Płyta oparta jest na dawnym, szorstkim, czarnym bluesie… spod znaku Muddy’ego Watersa, countrowo-folkowych klimatach w duchu Cashowsko-Dylanowskim, czy też na nucie znanej z wytwórni Tamla Motown.

Nagrywano ją "po staremu", na analogową taśmę w studiach: S3 i S4 oraz w Rogalowie Analogowym, metodą z lat 50-tych, kiedy to zespoły rejestrowały swoje piosenki grając w jednym pomieszczeniu, bez jakiejkolwiek separacji instrumentów.
To pomogło T.Love cofnąć się w czasie i wrócić do Ÿródeł muzyki rock'n'rollowej.

  "Zdecydowaliśmy się na krok wstecz, czyli powrót do Ÿródeł muzyki popularnej, czy rock’n’rollowej ogólnie. Przedsięwzięcie odbywa się pod hasłem "Old Is Gold", które z jednej strony niewiele mówi, a z drugiej wyjaśnia nasze intencje. W wolnym tłumaczeniu: „stare, ale jare”. Postanowiliśmy wziąć się za bary z takimi gatunkami, z którymi nie mieliśmy do tej pory zbyt wiele wspólnego. Będzie to blues archetypowy, korzenny, spod znaku Muddy Watersa, Roberta Johnsona czy Johna Lee Hookera. Głęboki i nazwijmy to rootsowy blues. Będzie też muzyka country, która w jakimś stopniu na pewno znajduje się u podstaw muzyki rockowej. Moją ambicją, jako współproducenta płyty, jest, żeby, jako swego rodzaju przyprawą, którą dorzucimy do tego tygla były nasze osobiste korzenie T. Love’ u…, czyli elementy brzmienia T-Love Alternative."
Cytat z magazynu „Gitarzysta” - wywiad z Maciejem Majchrzakiem

"Tak jak dla mistrzów tej płyty, którym składam hołd, dla mnie najważniejsze w muzyce są emocje. Może to niemodne, ale "Old is Gold" jest kierowana do osób wrażliwych, do koneserów, którzy czegoś w życiu szukają i się nie spieszą. Nie wybierają komplusywnej gonitwy, nie krzyczą, że wszystko musi być nowe - nowa żona, nowa kochanka, nowa sytuacja, nowa praca, nowe podróże, nowe gadżety, nowe życie."
Cytat z magazynu „Exklusiv” - wywiad z Muńkiem Staszczykiem.


CD1
1. Black and Blue
2. Frontline
3. Old is Gold
4. Wieczorem w mieście - film
5. Menora Bentz
6. Syn marnotrawny
7. Jak nigdy
8. Mętna woda
9. Tamla Lavenda
10. Poeci umierają
11. Stanley

CD2
1. Lucy Phere
2. New York
3. Ostatni taki sklep
4. 2005
5. Moja kobieta
6. Country Rebel
7. Skomplikowany (nowy świat)
8. Orwell or not well
9. Modlitwa
10. Henry Kadzidło
11. Jeśli Boga nie ma tu