wyszukiwarka

Loading

tytuł: MUNIEK  
premiera: marzec 2010  
wydawca: Sony Music  Singiel - Tina
"Muniek" – tak jest zatytułowana pierwsza solowa płyta wokalisty T.LOVE. Ukazała się na rynku, nakładem Sony Music, w marcu 2010r.

Premierowe piosenki, wypełniające album, są wspólnym dziełem Zygmunta Staszczyka i Janka Benedeka, ex-gitarzysty T.LOVE (1990-93), kompozytora takich hitów grupy jak "King", czy "Warszawa".

Płyta "Muniek" – choć u Ÿródeł w pełni rock'n'rollowa – jest muzycznym surfingiem po stylach, które inspirowały obu panów od dzieciństwa. Znajdziemy tu wyraŸne ukłony w stronę glamu z lat 70-tych (a' la David Bowie, czy Queen), a także klasyczny pop, punkowe disco, czy nawet elementy country spod znaku Johnny’ ego Cash'a.

Teksty – wszystkie autorstwa Muńka – są kwintesencją jego stylu. Pisane z dystansem i luzem, potrafią głaskać, ale i kąsać. Zdecydowanie stanowią mocną i ważną część albumu.

Producentem muzycznym całości jest Jan Benedek.

Warto dodać, że w albumie pojawiają się również dwa, bardzo interesujące, duety Muńka – z Anną Marią Jopek i Korą. Gościnnie udział wzięli również muzycy z zespołów Biff oraz The Car is on fire.

1. Tina
2. Georgie Brown
3. Stary boy
4. Gan
5. Kain i Abel
6. Ring Dong
7. Hot Hot Hot
8. Njutella Marcella
9. Dzieje grzechu
10. święty